Boisko w Głoskowie oraz zdalne nauczanie dofinansowane

Boisko w Głoskowie oraz zdalne nauczanie dofinansowane

Gmina Piaseczno podpisała umowy na dofinansowaniu z budżetu Mazowsza budowy wielofunkcyjnego boiska w Głoskowie oraz na wsparcie zdalnego nauczania w szkole podstawowej nr 5 w Piasecznie.

Uroczyste podpisanie umów przez marszałka Adama Struzika oraz wicemarszałka Wiesława Raboszuka a ze strony piaseczyńskiego samorządu przez I zastępcę burmistrza Hannę Kułakowską-Michalak oraz II zastępcę burmistrza Roberta Widza, miało miejsce 18 sierpnia w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie.

Wsparcie infrastruktury sportowej

W Piasecznie umowy podpisali wszyscy beneficjenci programów. Łączna wartość przekazanych środków dla samorządów w subregionie warszawskim zachodnim wyniosła ponad 3,8 mln zł. Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych.

Jak wskazuje marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja jest rekordowa, zarówno pod względem liczby wniosków, jak i przeznaczonych środków. – Wybór najlepszych projektów spośród 270 zgłoszeń nie był łatwy. To ważne, ciekawe i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Dlatego zwiększyliśmy pulę środków z początkowych 10 mln zł do niemal 31 mln zł. Dzięki temu wszystkie samorządy, które przedstawiły ciekawe pomysły, mogły skorzystać ze wsparcia.

Z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Wśród nich znalazły się 23 projekty z subregionu warszawskiego zachodniego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł. – Nasz program wsparcia infrastruktury sportowej powstał, by zapewnić mieszkańcom dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – To miejsca, w których można zadbać o swoje zdrowie i kondycję, ale także duże wsparcie dla lokalnych klubów sportowych.

Wśród wybranych projektów znalazła się m.in. wymiana nawierzchni boiska przy zespole basenowym w Górze Kalwarii, budowa skateparku w Mrokowie (gmina Lesznowola), modernizacja boiska do gry w teqball w Błoniu czy budowa boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu nr 9 w Nowym Dworze Mazowieckim. Środki trafiły także do Gminy Piaseczno, która dzięki dofinansowaniu zbuduje boisko w miejscowości Głosków. – Nowe boisko wielofunkcyjne w Głoskowie na terenie Klubu Sportowego Victoria Głosków znacznie poszerzy ofertę aktywnego wypoczynku i rozwoju fizycznego dla okolicznych mieszkańców – mówi burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Będzie to boisko ogólnodostępne, umożliwi zatem uprawianie sportu amatorskiego szerokiemu gronu mieszkańców. Inwestycja stworzy sprzyjające warunki dla prowadzenia zdrowego stylu życia, ważnego szczególnie dla rozwoju dzieci i młodzieży – dodaje.

Maksymalne dofinansowanie do projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Środki unijne na zdalne nauczanie

Podczas spotkania w Piasecznie podpisano także umowy partnerstwa w ramach programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. Wartość tego unijnego projektu uruchomionego przez samorząd Mazowsza wynosi w tym roku blisko 22 mln zł.

Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia oraz zdalne instruktaże. Z subregionu warszawskiego zachodniego umowa partnerstwa objęła 30 szkół w tym Szkołę Podstawową nr 5 w Piasecznie.

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous Sukcesy na Mistrzostwach Polski MTB XC 2021
Next Strefa dźwięku i ruchu na targowisku w Piasecznie

Może to Ci się spodoba

Brązowy medal na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym

W dniu 1 września br. w Kairze rozegrane zostały finałowe biegi Mistrzostw Świata juniorów  w kolarstwie torowym w konkurencji sprint drużynowy. Reprezentacja Polski, w której  składzie startował zawodnik LUKS TRÓJKA

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Startuje nowa piłkarska liga

Już 19 września  br. rusza Copa Football League – Amatorska Liga Piłkarska w Piasecznie. Pomysłodawcą projektu jest mieszkaniec naszej gminy- Karol Kołodziejczak, który od ośmiu lat organizuje w powiecie piaseczyńskim

Gimnastyka dla dorosłych oraz animacje dla dzieci w Parku Miejskim w Piasecznie

9 sierpnia 2021 roku rozpoczynają się zajęcia “Gimnastyka dla dorosłych oraz animacje dla dzieci” realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie. Zajęcia odbywać się będą w Parku Miejskim w Piasecznie

Rozpoczęły się zmagania w XXIII edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Po raz pierwszy w tym roku 31 maja 2021 r. przy pingpongowych stołach spotkali się zawodnicy organizowanego od 23 lat turnieju Grand Prix Piaseczna. W sali Gminnego Ośrodka Sportu i

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź