Niebezpieczeństwa diety wysokotłuszczowej

Niebezpieczeństwa diety wysokotłuszczowej

Dieta wysokotłuszczowa to rodzaj diety, która dostarcza energii poprzez spalanie tłuszczów. Proces ten może być bardzo ciągnący i skutkować utratą wagi. Jednak dodatkowe kalorie spalone podczas tego procesu mogą sprawić, że ludzie czują się pełni, co oznacza więcej spalania tłuszczu. Dodatkowo ma kilka korzyści zdrowotnych, w tym zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2, choroby serca i choroby Alzheimera. Ale może też być szkodliwa, dowiedz się, dlaczego.

Dieta wysokotłuszczowa ma wysoki stosunek tłuszczu do węglowodanów, co oznacza, że ma wysoki procent tłuszczów do węglowodanów. Konkretnie, dieta wysokotłuszczowa zawiera od czterdziestu do czterdziestu pięciu procent kalorii z tłuszczu. Umiarkowana dieta wysokotłuszczowa ma od dwudziestu do czterdziestu procent kalorii z węglowodanów, natomiast dieta niskotłuszczowa zawiera mniej niż 20 procent kalorii z tłuszczu. Pomimo negatywnej reputacji diety wysokotłuszczowej, więcej badań pokazuje, że może być korzystne, aby jeść więcej dobrych tłuszczów.

W zależności od typu ciała, dieta wysokotłuszczowa może być korzystna lub niezdrowa. Na przykład, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, być może będziesz musiał obniżyć spożycie cukru. Unikaj pokarmów o wysokiej zawartości cukru, takich jak lody. Należy również ograniczyć ilość przetworzonej żywności i produktów o wysokiej zawartości tłuszczu, które jesz. Zamiast tego szukaj produktów niskotłuszczowych i beztłuszczowych. Możesz nawet gotować bez oleju, używając sprayów na bazie roślin i beztłuszczowych sprayów do gotowania. Wreszcie, należy unikać wysokotłuszczowych marynat i innych pokarmów.

Zobacz także: Wysokotłuszczowa dieta Kwaśniewskiego – co musisz o niej wiedzieć?

Dieta wysokotłuszczowa nie odżywia korzystnych bakterii jelitowych. Bakterie te pomagają regulować czynności metaboliczne, promują zdrowie wyściółki jelit i zapobiegają stanom zapalnym. Pokarmy pochodzenia roślinnego dostarczają niezbędnej energii dla dobrych bakterii jelitowych, w tym prebiotyków (różne rodzaje włókien pokarmowych i polifenoli). Ograniczając ilość tłuszczu w diecie, możesz wspomóc korzystne bakterie w swoim organizmie. Jeśli jesz zbyt dużo tłuszczu, możesz popaść w depresję i doświadczyć zaparć. Możesz nawet zacząć marzyć o warzywach gotowanych na parze jako sposobie na ulgę.

Dieta wysokotłuszczowa to taka, która zawiera więcej tłuszczów nasyconych niż nienasyconych. Te wysokotłuszczowe pokarmy mają wysoką zawartość cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Dlatego ważne jest, aby ograniczyć tłuszcze nasycone i zwiększyć ilość tłuszczów nienasyconych. Jednak tłuszcz może być korzystnym elementem zdrowej diety, ponieważ dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych i pomaga organizmowi wchłaniać witaminy. Niektóre z tych witamin są rozpuszczalne w tłuszczach.

Badania wykazały, że osoby na diecie wysokotłuszczowej są bardziej narażone na rozwój chorób przewlekłych. Dieta wysokotłuszczowa została powiązana ze zwiększonym ryzykiem demencji i depresji. Według naukowców z Uniwersytetu Yale, jedzenie mniejszej ilości tłuszczu nie zmniejsza ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych. Najlepszym podejściem do utraty wagi i utrzymania jej na stałym poziomie jest skupienie się na jakości diety. Zwiększenie spożycia błonnika to świetny sposób na utrzymanie organizmu w zdrowiu.

Inne badanie Yale wykazało, że dieta wysokotłuszczowa powodowała nieprawidłowości w podwzgórzu, części mózgu, która reguluje wagę ciała i metabolizm. Naukowcy Sabrina Diano, profesor neuronauki na Uniwersytecie Yale i Richard Sackler Family Professor of Cellular & Molecular Physiology, oceniali, czy dieta wysokotłuszczowa wywołała zapalenie podwzgórza. Ta fizjologiczna reakcja jest skutkiem otyłości.

Choć badania nad wpływem tłuszczu w diecie nie są ostateczne, to wykazały, że osoby z dietą o wyższej zawartości tłuszczu spożywają znacznie więcej kalorii niż osoby na diecie niskotłuszczowej. Sugeruje to, że diety wysokotłuszczowe z natury nie są sycące. Im więcej tłuszczu zjada dana osoba, tym więcej kalorii spożywa ogólnie. To może sprawiać, że czują się bardziej zadowoleni. Wniosek jest taki, że dieta wysokotłuszczowa zwiększa ryzyko chorób przewlekłych.

Dieta wysokotłuszczowa powoduje, że Twój organizm spala tłuszcz na paliwo zamiast węglowodanów. Celem diety low-carb, high-fat jest spalanie tłuszczu dla energii. Osoby na tej diecie mogą doświadczyć skurczów mięśni, wysypki skórnej, zaparć, biegunki i nieświeżego oddechu. Z drugiej strony, dieta niskotłuszczowa może poprawić Twoje zdrowie, a Ty możesz schudnąć unikając rafinowanych węglowodanów.

Previous Poszukiwany zatrzymany przez piaseczyńskich kryminalnych
Next Gdzie kupować suplementy diety wysokiej jakości?

Może to Ci się spodoba

Scrabble – wciągająca gra słowna dla całej rodziny

Scrabble to jedna z najbardziej popularnych gier słownych na świecie. Gra polega na układaniu słów z liter, które gracze otrzymują na początku gry. Celem jest uzyskanie jak największej liczby punktów

Parapetówka – Jak zorganizować niezapomnianą imprezę w mieszkaniu?

Parapetówka to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. Nie trzeba wychodzić z domu, aby dobrze się bawić. Wystarczy odpowiednio przygotować się do imprezy i zaplanować kilka gier, aby

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

Romantyczne falbany i kurtki pilotki w nowej kolekcji marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017

Trendy marki Top Secret na sezon wiosna/lato 2017 można podsumować jednym zdaniem: paryski szyk kontra projekty inspirowane lotnictwem. Z jednej strony nie zabraknie więc romantycznych falban, sukienek z obniżoną talią i pastelowych kolorów,

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź