I Gminna Gala Wolontariatu Szkolnego

I Gminna Gala Wolontariatu Szkolnego

Pod hasłem „ Czas jest bezcennym darem, podziel się nim!” zorganizowaliśmy I Gminną Galę Wolontariatu Szkolnego. Honorowym gościem uroczystości był dr Marek Michalak, Kawaler Orderu Uśmiechu, były Rzecznik Praw Dziecka.

W grudniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji 16 grudnia zorganizowaliśmy I Gminną Galę Wolontariatu Szkolnego.

Uczniowie piaseczyńskich szkół przez cały rok w ramach wolontariatu organizują różne akcje. Podczas gali uczniowie i opiekunowie wolontariatu zaprezentowali działania, jakie są podejmowane przez społeczność szkolną.

– Nasi uczniowie są niezwykle aktywni, a zakres akcji budzi prawdziwy podziw – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Nie sposób wymienić wszystkich działań, w których uczestniczyli uczniowie piaseczyńskich podstawówek. Włączają się w akcje lokalne, krajowe i ogólnoświatowe. Podejmowany przez dzieci i młodzież wolontariat obejmuje działania podejmowane na rzecz drugiego człowieka, polegający na zbiórkach żywności, środków higienicznych, książek, zabawek czy nakrętek, organizację kiermaszów, odwiedzanie pensjonariuszy domów opieki dla seniorów czy domów dziecka. Nasi uczniowie biorą też udział w ogólnopolskich akcjach, jak Góra Grosza czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariat dotyczy też działań na rzecz środowiska, np. akcje sprzątania świata, zwierząt – organizowanie zbiórki żywności czy koców dla schroniska, wyprowadzanie zwierząt na spacer czy akcja przenoszenia żab przez drogę. Uczniowie wspierają też organizatorów imprez sportowych, głównie biegowych, zarówno lokalnych, jak i np. Maraton Warszawski.

– Dla mnie najcenniejszy jest wolontariat koleżeński, polegający na dzieleniu się pasją i wiedzą, np. pomoc młodszym uczniom w lekcjach czy działania w lokalnym środowisku – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Przykładem takiej akcji jest “Miesiąc dla Wiktorii”, którą zorganizowały koleżanki i koledzy z klasy, by zbierać środki na leczenie uczennicy 8. klasy Szkoły w Głoskowie albo lekcje koleżeńskie dla uczniów innej narodowości czy pełnienie roli przewodnika po szkole.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością dr Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka i Kawaler Orderu Uśmiechu. Gość opowiedział uczniom o swoim wolontariacie i o Orderze Uśmiechu, który otrzymał jako najmłodsza osoba w historii tego odznaczenia. Miał wówczas 23 lata.

Pomysłodawcą  i organizatorem Gali była Szkoła Podstawowa nr 5, Pani Lidia Mirecka, pedagog szkolny oraz Dyrektor, Pan Dariusz Nowak.

– Bardzo dziękuję organizatorom i mam nadzieję, że gala będzie corocznym wydarzeniem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i opiekunów wolontariatu, warto więc w taki sposób docenić ich aktywność – podkreśla wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous Aleksandra Płocińska reprezentowała Polskę w Przełajowych Mistrzostwach Europy w Dublinie
Next Wieczorne drifty zakończone mandatami

Może to Ci się spodoba

Strefa dźwięku i ruchu na targowisku w Piasecznie

Strefa Kultury Centrum Kultury szykuje ciekawą imprezę m.in. na targowisku miejskim tj.: STREFA DŹWIĘKU I RUCHU. Zaplanowane zostały warsztaty, animacje dla dzieci, pokazy tańca, wspólne śpiewanie, teatr, strefa gastro, koncerty,

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Kino letnie w Józefosławiu 2021

W wakacyjne soboty sierpnia 2021 roku zapraszamy na pokazy kina plenerowego w Józefosławiu, które odbędą się w parku przy ul. Ogrodowej 2 na polanie, na której zwykle odbywały się koncerty

Kulturalny Dzień Dziecka w Piasecznie

W niedzielę 30 maja 2021 roku Piaseczno zmieni się w miasto dzieci. Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury wraz z Biurem Promocji i Kultury Gminy Piaseczno szykuje mnóstwo atrakcji dla

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź