Otwarcie Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie

Otwarcie Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie

21 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego publicznego punktu na mapie Piaseczna. Na rynku, przy ul. Warszawskiej 1 uruchomione zostało Centrum Przedsiębiorczości, czyli miejsce promujące małe i średnie firmy, prowadzące szkolenia dla początkujących przedsiębiorców oraz integrujące środowisko lokalnych przedsiębiorców.

– Chcemy, aby ten punkt był miejscem inspiracji, tworzenia relacji biznesowych, rozwoju przedsiębiorczych postaw i zwiększenia kompetencji biznesowych mieszkańców naszej gminy. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie pomoże wielu osobom, które będą chciały utworzyć nowe firmy i miejsca pracy w naszym regionie – powiedział na otwarciu burmistrz Daniel Putkiewicz.

Pod egidą Burmistrza Piaseczna, ruszają trzy programy: Inkubator Start-Up (dobry biznes), Przedsiębiorcza Mama (praca i dziecko) oraz Inspiratornia (miejsce rozwoju biznesu).
– Celem jest wsparcie mieszkańców Piaseczna w otwarciu biznesów i odnoszenie sukcesów we własnych firmach. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do korzystania z nowego miejsca i przygotowanych programów – dodał wiceburmistrz Robert Widz.

Burmistrz Daniel Putkiewicz oraz II Zastępca Burmistrza Robert Widz podziękowali wszystkim osobom, które współpracowały przy otwarciu punktu m.in.: pracownikom poszczególnych wydziałów urzędu, którzy zaangażowali się w proces tworzenia obiektu.

Uroczystość uświetnili zgromadzeni goście, wśród nich Wicestarosta Piaseczyński Zdzisław Lis, Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego Ewa Lubianiec, I Zastępca Burmistrza Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak, przedstawiciele Rady Miejskiej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie Danuta Świetlik, a także pracownicy urzędu oraz mentorzy i koordynatorzy, którzy będą prowadzić nowopowstałe miejsce w centrum Piaseczna.

Spotkanie inauguracyjne poprowadziła Honorata Kalicińska, która jako osoba odpowiedzialna za Rozwój i Politykę Gospodarczą oraz koordynację Centrum Przedsiębiorczości z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno doprowadziła do otwarcia nowej placówki finansowanej przez Gminę.

Centrum Przedsiębiorczości, to pierwszy Inkubator StartUp, który łączy idee społeczne z działaniem biznesowym. Budujemy kompetencje przyszłości, wspieramy rozwój przedsiębiorczości, angażujemy społecznie i przeciwdziałamy wykluczeniu zawodowemu. Projekt prowadzony jest przez przedsiębiorców, doświadczonych mentorów i finansowany przez władze gminy Piaseczno w ramach konkursu Piaseczno Centrum Przedsiębiorczości 2.0. Program realizowany jest przez Fundację MAY przy współpracy z C’office Coworking, Concilium Business Solutions i zespołem Mentorskim.

Ponadto każdy posiadacz Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca ma prawo do 10 darmowych wejść, aby skorzystać z tego miejsca według własnych potrzeb, w ramach zakresu działania punktu Centrum Przedsiębiorczości.

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Next Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

Może to Ci się spodoba

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Potańcówka na Kisielu – dancing międzypokoleniowy na skwerze Kisiela w Piasecznie

Gmina Piaseczno zaprasza na legendarną Potańcówkę na Kisielu, czyli dancing międzypokoleniowy na skwerze Kisiela, który będzie się odbywać w każdą sobotę sierpnia (7, 14, 21, 28 sierpnia 2021 roku). Impreza

Kino letnie w Józefosławiu 2021

W wakacyjne soboty sierpnia 2021 roku zapraszamy na pokazy kina plenerowego w Józefosławiu, które odbędą się w parku przy ul. Ogrodowej 2 na polanie, na której zwykle odbywały się koncerty

6. Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno – Ludzie – Książki”

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Józefa Wilkonia są organizatorami Festiwalu Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki”. Tegoroczna, szósta edycja odbędzie się 18 września

Kulturalny Dzień Dziecka w Piasecznie

W niedzielę 30 maja 2021 roku Piaseczno zmieni się w miasto dzieci. Z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury wraz z Biurem Promocji i Kultury Gminy Piaseczno szykuje mnóstwo atrakcji dla

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź