Rozpoczęły się zmagania w XXIII edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Rozpoczęły się zmagania w XXIII edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Po raz pierwszy w tym roku 31 maja 2021 r. przy pingpongowych stołach spotkali się zawodnicy organizowanego od 23 lat turnieju Grand Prix Piaseczna.

W sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrała rekordowa liczba 253 zawodników, którzy rywalizowali w 8 kategoriach. W zawodach wystąpili zawodnicy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Chin i Norwegii mieszkający na co dzień w naszym kraju. Wśród uczestników byli zarówno amatorzy jak i medaliści Mistrzostw Polski.

Trwające cały dzień zawody organizowane przez UKS Return Piaseczno cieszą się coraz większą popularnością wśród tenisistów stołowych z całego województwa. Wpływ na to może mieć również fakt, że na miejscu uczestnicy mieli możliwość zagrania z gościem specjalnym zawodów – brązową medalistką Mistrzostw Polski, zawodniczką Ekstraklasy Kobiet, Pauliną Krzysiek. Podczas zawodów odbyła się także loteria nagród, a jeden ze zwycięzców (Łukasz Błaszczyk) wygrał indywidualny trening z gościem specjalnym. Ponadto rozlosowano koszulki reprezentantów Polski z autografami oraz voucher do restauracji Szara Eminencja. Turniej był również okazją do przedstawienia szerszemu gronu nowego partnera klubu UKS Return – firme Logwin.

Pierwszy raz w historii do stołów w osobnej kategorii przystąpili Skrzaci (dzieci ur.w roku 2012 i młodsze). Spośród 16 uczestników najlepszy okazał się reprezentant MUKS Nadarzyn, Piotr Zioło. Do sporej sensacji doszło w kategorii Open, gdzie rywalizują ze sobą profesjonaliści. Triumfował zaledwie 13-letni, Mateusz Sakowicz z KS Spójnia Warszawa. Mateusz jest świeżo upieczonym Mistrzem Polski Młodzików i jak widać już świetnie radzi sobie w grze z seniorami. Olbrzymią sympatią uczestników cieszy się kategoria gier podwójnych, gdzie wystąpiło 38 par. Najlepsi okazali się Łukasz Jamorski i Michał Kwaśniewski z Hit The Ball.

Zwycięzcy kategorii:

– Skrzat : Piotr Zioło (MUKS Start Nadarzyn)
– Dzieci : Michał Sprzęczka (UKS Return Piaseczno)
– Junior : Szymon Jankowski (UKS Return Piaseczno)
– Dzieci-PRO : Mateusz Zapaśnik (IKRTS Józefów)
– Junior-PRO : Bartosz Adamiak (ULKS Moszczenica)
– Amator : Rafał Kłobukowski
– Open : Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa)
– Deble : Łukasz Jamorski / Michał Kwaśniewski (Hit The Ball)

Kolejny turniej XXIII edycji odbędzie się w Piasecznie 27 czerwca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous Leczenie alkoholizmu - na czym polega
Next Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Zmodernizowany street workout park

Street workout park sąsiadujący z Parkiem Miejskim w Piasecznie został zmodernizowany. Zyskał też nową strefę oraz szatnię z przebieralnią. W grudniu zakończyła się modernizacja piaseczyńskiego street workout parku przy ul.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Sukcesy na Mistrzostwach Polski MTB XC 2021

Jan Ambrożkiewicz – zawodnik Polskiej Kadry Narodowej MTB Juniorów, mieszkaniec Gminy Piaseczno, w dniu 8 sierpnia 2021 zajął 3 miejsce na najważniejszych zawodach MTB XC w Polsce tym roku – Mistrzostwach

Zacięta rywalizacja w Indoor Triathlon Piaseczno

W niedzielę 20 lutego 2022 roku zawodnicy rywalizowali w triathlonie pod dachem. Zwycięzcami Indoor Triathlon Piaseczno zostali Adriana Chołuj oraz Andrzej Ignatowicz. Indoor Triathlon Series to cykl zawodów pod dachem, które odbywają

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź