Muzeum Kaset zaprasza dzieci, młodzież i seniorów

Muzeum Kaset zaprasza dzieci, młodzież i seniorów

Działające w Bibliotece Publicznej w Piasecznie Muzeum Kaset zaprasza na poświęcone recyklingowi i upcyklingowi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Specjalny projekt jest skierowany również do seniorów, którzy m.in. mogą wypożyczyć sprzęt grający i kasety.

Otwarte jesienią Muzeum Kaset zaprasza wszystkich seniorów (65+) do uczestnictwa w projekcie „Regenerujemy muzycznie wspomnienia”.

– Chętnie nie tylko naprawimy lub wypożyczymy magnetofony, ale także porozmawiamy o Państwa upodobaniach muzycznych oraz wspomnieniach z nimi związanych – mówi Cezary Molski, Pomysłodawca i Koordynator Muzeum Kaset. – Uszkodzone magnetofony odbieramy osobiście po kontakcie telefonicznym lub można je nam dostarczyć do Biblioteki Publicznej w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55).

Wypożycz sprzęt i kasety

Osoby zainteresowane przekazaniem bezkontaktowym mogą otrzymać bezpłatnie kody do paczkomatów, aby nadać sprzęt w ten wygodny sposób. W przypadku poważnego uszkodzenia magnetofonu Muzeum Kaset wypożycza bez opłat sprawny sprzęt z własnej kolekcji.

– Chętnie udostępnimy także kasety z naszych zasobów, by znów powracać do sprawdzonej muzyki także z tradycyjnych nośników – mówi Cezary Molski. – Zapraszamy także wszystkich seniorów – hobbystów majsterkowania i elektroniki nie tylko do współpracy przy regeneracji urządzeń, ale przede wszystkim do dzielenia się wiedzą z dziećmi i młodzieżą. Dzięki Państwu chcemy inspirować i angażować inne pokolenia do odkrywania historii poprzez muzykę.

Muzeum zaprasza seniorów na spotkania w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55): 31. stycznia oraz 14. lutego 2022 roku w godzinach 11:00 – 14:00.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci i młodzież szkół podstawowych Muzeum Kaset przygotowało specjalne warsztaty poświęconye recyklingowi i upcyklingowi.

– W czasie spotkań będziemy wspólnie naprawiać różne urządzenia audio-video tak, by mogły nadal służyć kolejne lata. Będzie to przygoda w stylu retro – podróż do świata, w którym rzeczy służyły wielu pokoleniom, gdyż projektowane były na lata – zapowiada pomysłodawca muzeum. – Będzie to doskonałą sposobność poznania wielu narzędzi oraz podstawowych technik serwisowych. Najważniejsze by próbować!

Natomiast w czasie warsztatów upcyclingowych uczestnicy postarają się ograniczyć ilość odpadów, wykorzystując stare kasety do tworzenia ciekawych przedmiotów codziennego użytku. Oprócz gotowych pomysłów będzie można zrealizować własne autorskie projekty.

– Będziemy rozwijać nie tylko zdolności manualne, ale także kreatywność uczestników – podkresla Cezary Molski.

Warsztaty realizowane są w trzech terminach: 15., 17. i 31. Stycznia. Mogą wziąć w nich udział zarówno dzieci, młodzież, jak równe iż ich rodzice czy dziadkowie. Starsze pokolenia będą mogły relaksować się odsłuchując kasety na walkmanach.

Zgłoszenia przyjmowane są telefoniczne: 731658658, mailowo: info@muzeumkaset.pl.

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous SKM w Piasecznie jeszcze w tym roku
Next Gala „Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2021”

Może to Ci się spodoba

Gala „Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2021”

W Dzień Kobiet poznamy wyniki konkursu „Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2021”. 8 marca, podczas uroczystej Gali, uhonorowane zostaną niezwykłe kobiety, które wyróżniają w różnych dziedzinach życia. Wyróżnienia przyznane zostaną

Strefa dźwięku i ruchu na targowisku w Piasecznie

Strefa Kultury Centrum Kultury szykuje ciekawą imprezę m.in. na targowisku miejskim tj.: STREFA DŹWIĘKU I RUCHU. Zaplanowane zostały warsztaty, animacje dla dzieci, pokazy tańca, wspólne śpiewanie, teatr, strefa gastro, koncerty,

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

6. Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno – Ludzie – Książki”

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Józefa Wilkonia są organizatorami Festiwalu Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki”. Tegoroczna, szósta edycja odbędzie się 18 września

Otwarcie Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie

21 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego publicznego punktu na mapie Piaseczna. Na rynku, przy ul. Warszawskiej 1 uruchomione zostało Centrum Przedsiębiorczości, czyli miejsce promujące małe i średnie

Potańcówka na Kisielu – dancing międzypokoleniowy na skwerze Kisiela w Piasecznie

Gmina Piaseczno zaprasza na legendarną Potańcówkę na Kisielu, czyli dancing międzypokoleniowy na skwerze Kisiela, który będzie się odbywać w każdą sobotę sierpnia (7, 14, 21, 28 sierpnia 2021 roku). Impreza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź