Gmina przebuduje kolejny odcinek głównej arterii miasta

Gmina przebuduje kolejny odcinek głównej arterii miasta

Po uzgodnieniu kompromisowych rozwiązań z mieszkańcami przedsiębiorcami, Gmina planuje zrealizować modernizację kolejnego fragmentu ulicy Puławskiej oraz odcinka ulicy Kościuszki do Skweru Kisiela.

Po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami i uzgodnieniu kompromisowych rozwiązań w zakresie miejsc postojowych, burmistrz Daniel Putkiewicz podjął decyzję o realizacji przebudowy dalszego fragmentu ulicy Puławskiej oraz pierwszego odcinka ul. Kościuszki. W najbliższej przyszłości miałby zostać przebudowany odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Chyliczkowską/Jana Pawła II do Skweru Kisiela.

– Kluczową kwestią jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie Placu Piłsudskiego, gdzie na wysokości przejścia dla pieszych następuje zwężenie z dwóch pasów do jednego – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Istotna jest również poprawa wyglądu ostatniego odcinka ulicy Puławskiej, która sąsiaduje z modernizowanym budynkiem dawnej remizy.

– Po zakończeniu prac budowlanych, zmodernizujemy również cały plac na rogu ulic Jana Pawła II i Puławskiej. Budynek ma zagospodarować na potrzeby galerii sztuki Fundacja im. Józefa Wilkonia „Arka”. Obok, w Starej Plebanii, funkcjonować będzie Muzeum Piaseczna. Na rynku ma się pojawić dodatkowa zieleń. Trudno sobie wyobrazić, że obok mamy drogę w dotychczasowym standardzie – podkreśla burmistrz.

Podczas spotkań z mieszkańcami i przedsiębiorcami prowadzącymi działalność na tym odcinku drogi, udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą pogodzić potrzeby przedsiębiorców z wymogami prawa w zakresie realizacji inwestycji drogowych. Na etapie organizacji ruchu zostaną wyznaczone specjalne miejsca ułatwiające dostawy do sklepów i punktów usługowych.

Na odcinkach, dla których udało się wypracować rozwiązania w ramach uzgodnionej już dokumentacji, Gmina chciałaby inwestycję przeprowadzić wiosną. Przetarg na modernizację odcinka drogi obejmującego fragment ulicy Puławskiej oraz Kościuszki zostanie ogłoszony w tym tygodniu.

– Przebudowa głównej arterii miasta to element szerszego spojrzenia na konieczność zmian w centrum Piaseczna. Podejmujemy działania, które mają przyciągnąć mieszkańców do centrum. Podjęliśmy już decyzję o lokalizacji Teatru Miejskiego oraz pozostawieniu Urzędu w centrum – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Pracujemy nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania centrum Piaseczna, chcemy też zapewnić nową, atrakcyjną przestrzeń handlowo-usługową. Atrakcyjna przestrzeń, z większą ilością zieleni, bezpieczna i przyjazna dla wszystkich uczestników ruchu, ma zachęcać mieszkańców do korzystania z centrum miasta, a tym samym wspierać prowadzone tu biznesy.

Źródło: Urząd Miejski w Piasecznie

Previous Zmodernizowany street workout park
Next Stracił 2 tysiące, mógł stracić życie

Może to Ci się spodoba

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu “Policjanci w służbie

Strefa Płatnego Parkowania na ulicy Puławskiej

Zainstalowane zostały trzy nowe parkomaty w obszarze Strefy Płatnego Parkowania (SPP) przy ul. Puławskiej w Piasecznie, na odcinku od ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ul. Chyliczkowską / Jana Pawła II.

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Seniorzy z Piaseczna biorą udział w pilotażowym programie Teleopieki

Gmina Piaseczno wprowadza nowatorskie rozwiązania w obszarze ułatwiania niesienia skutecznej pomocy Seniorom w stanach zagrożenia ich zdrowia i życia. Seniorzy z Piaseczna biorą udział w pilotażowym programie Teleopieki, która jest innowacyjną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź