Fakty i mity dotyczące peelingów chemicznych
Peeling chemiczny może być stosowany w leczeniu wielu chorób skóry. Peeling chemiczny może skutecznie leczyć większość chorób skóry, w tym trądzik, nieestetyczne zmiany pigmentacyjne, zmarszczki i nadmierne wydzielanie sebum. Peeling chemiczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie naturalne, nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne. Substancje aktywne stosowane w peelingu chemicznym dobierane są w zależności od konkretnego problemu, z jakim boryka się pacjent oraz rodzaju skóry. Peeling chemiczny może być stosowany na całym ciele. Można go jednak stosować również na skórę szyi, twarzy i dekoltu. Te obszary są najbardziej narażone na przedwczesne starzenie się i promieniowanie UV. Jakie mity i fakty można znaleźć na temat peelingów chemicznych? Wyjaśniamy.
W tym poście omówimy mity i fakty na temat peelingów chemicznych i jak odnoszą się one do prawdziwego życia.
Peeling chemiczny – tylko na lato
Jeden z najczęstszych mitów na temat peelingu medycznego mówi, że nie powinno się go wykonywać latem. Choć można wykonać zabieg chemiczny latem bez obaw o kondycję skóry i ewentualne skutki uboczne, to wszystko zależy od rodzaju zastosowanego peelingu. Silne działania złuszczające, takie jak te oparte na kwasie glikolowym i pirogronowym, lepiej wykonywać poza latem. Po takich zabiegach skóra jest niezwykle wrażliwa i może ulec uszkodzeniu pod wpływem promieni słonecznych. Inne zabiegi, które wykorzystują łagodne substancje aktywne są całkowicie bezpieczne. Nie mają one działania fotouczulającego i mogą być stosowane nawet latem.
Czytaj również: Czego można oczekiwać od medycyny estetycznej?
Jeśli masz zmiany skórne, nie stosuj peelingu
Mitem jest jednak, że peeling chemiczny nie może być stosowany na zmiany skórne. Większość zabiegów służy do usuwania nieestetycznych zmian skórnych lub ich pozostałości. Należy pamiętać, że nie wszystkie zmiany skórne nadają się do peelingu chemicznego. Głównymi przeciwwskazaniami do peelingu medycznego są widoczne uszkodzenia naskórka oraz jego zaczerwienienie, stan zapalny lub wysypka. Zabieg może zaostrzyć zmiany skórne lub pogorszyć ogólny stan skóry. Peeling chemiczny może być stosowany do usuwania takich schorzeń skóry jak: blizny potrądzikowe, łojotok, przebarwienia posłoneczne. Przeszkolona osoba przeprowadza zabieg i decyduje o jego odwołaniu lub leczeniu skóry pacjenta.
Peeling chemiczny może wykonać tylko lekarz
Jest to mit. Peeling chemiczny może wykonać wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Wszystko zależy od użytej substancji aktywnej. Lekarz medycyny estetycznej powinien wykonywać każdy zabieg, który polega na zastosowaniu silnego środka złuszczającego, który może oddziaływać nie tylko na wierzchnią warstwę skóry, ale również na skórę właściwą. Wymaga to bowiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.
Peeling chemiczny nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry
Szeroki wachlarz możliwości, jakie dają różne typy i rodzaje peelingów, pozwala kosmetologowi na dobranie odpowiedniego dla każdego typu skóry. Możemy wyróżnić peelingi powierzchowne, które są bardzo delikatne dla skóry, oraz głęboko złuszczające, które celują w głębsze warstwy naskórka. Wiele problemów skórnych może być rozwiązanych dzięki różnorodności stosowanych składników i możliwości zmiany ich stężenia. Pacjenci z cerą normalną, trądzikową i naczyniową mogą czerpać korzyści z peelingów chemicznych.
Zabieg jest bolesny
Prawdą jest, że każdy pacjent ma inny próg odczuwania bólu. Może to oznaczać, że niektórzy pacjenci uznają zabieg za bardziej bolesny niż inni. O komforcie decyduje rodzaj zabiegu i typ skóry. Pacjent może odczuwać pewne pieczenie, mrowienie lub szczypanie podczas zabiegu. Jednak sam zabieg nie jest bolesny. Możliwość chłodzenia obszaru zabiegowego jest dostępna dla pacjentów z niską tolerancją bólu.
Przed nałożeniem samoopalacza należy wykonać peeling
To fakt. Przed nałożeniem na skórę jakichkolwiek produktów brązujących, ważne jest, aby złuszczyć martwy naskórek. Najpierw usuń martwy naskórek, a następnie równomiernie nałóż samoopalacz. Możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia plam na powierzchni skóry, nakładając samoopalacz zaraz po złuszczeniu naskórka.
Może to Ci się spodoba
Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał
Dlaczego nadal nie otwarto ul. Czajewicza?
Nowy fragment ulicy Czajewicza z mostem nad kanałem Perełki musi pozostać na razie zamknięty. Ma to związek z decyzją Wojewody Mazowieckiego. Choć nowa droga i most nad Perełką są gotowe
W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań
Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki
Bezpieczna droga do szkoły
Każdego roku we wrześniu w trosce o bezpieczeństwo dzieci gmina we współpracy z policją i strażą miejską realizuje program Bezpieczna droga do szkoły. Początek roku szkolnego powinien być dla nas
Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.
Strefa Płatnego Parkowania na ulicy Puławskiej
Zainstalowane zostały trzy nowe parkomaty w obszarze Strefy Płatnego Parkowania (SPP) przy ul. Puławskiej w Piasecznie, na odcinku od ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z ul. Chyliczkowską / Jana Pawła II.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!